"Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme." - Romain Rolland

Cesty jinými světy kapitola 5. část II.

22. března 2013 v 19:13 | Kate Černobílá |  Cesty jinými světy (první verze, čekající na smazání)
Druhá část páté kapitoly. Musím upřímně a sebekriticky poznamenat, že se tam opět nic neděje, ale za přečtení to snad stojí. Děkuji moc za komentáře a doufám, že se vám to bude líbit.
"Zdravím. Vy budete Tim a Sisi. Máte náš obdiv, že jste se zde dostali s tak irelevantním zpožděním. Ienfinie je zanedbaný kraj a moc blízko to taky není. Aproximativně pět hodin cesty, ovšem bez koní." začal otravovací maraton Christian. Tim a Sisi se na sebe vyjeveně podívali, což se nestává moc často. Jo, já mu taky nerozuměla ani slovo. Musí vždycky mluvit tak knižně? Nemůže za ním chodit někdo, kdo by všechno překládal do pro nás, smrtelníky obyčejné srozumitelné angličtiny? Ienfinie je jak jste asi pochopili, kraj, v kterém žijeme. Nejchudší kraj v zemi, která je mimochodem nejbohatší na světě. I když my jsme spíše na hranici s Elsií, která byla donedávna naopak nejchudší zemí světa. Dokonce o tom bylo i skromné pořekadlo: "Pro elsiana je jeho domov jeho hradem a pro saražana je jeho hrad jeho domovem."

Po sáhodlouhé debatě jdou tedy moji sourozenci s námi. Globální pohroma (v některých kulturách zvaná také Sisi) se sice vzpouzela a hrozilo, že bude škrábat a kousat, ale nakonec šla celkem dobrovolně. Osobně jí podezírám, že chce udělat dojem na Christiana, a mám pocit, že ostatní to podezření sdílejí. Klasy oblíbeného obilí- pšonice mi byly až nad hlavu. Za domem máme taky malé políčko. Ze sklizené pšonice pečeme chleba, ale nebyli by jsme to my, kdybychom ten chleba nedochucovali jitrocelem... samozřejmě že občas chleba nestačí a pak musíme jít do města. Neměla jsem z té pšonice dobrý pocit, ale naštěstí se alespoň Hnoják ztratil neznámo kam. Další dobrá zpráva byla, že Christian a Theodor po sobě už pět minut neštěkli žádnou nadávku. To může být tím, že Theo se příliš zaobírá zakopáváním o vše možné a naopak Chriss otravováním všeho možného.

"Cítíte to taky?" zeptala se Shis. Christian začichal.

"Ano, to bude pravděpodobně Theodor." ozval se. No juchů. Mír dlouho nevydržel. Avšak nepřišla žádná odplata, Theo ho buďto přeslechl, nebo se nedovtípil, že to má být urážka.

"Já cítím zlo." prohlásila zcela, až mrazivě klidně tygrošakalka.

Hned jak to dořekla, z obilí vyskočilo asi deset ninja bojovníků. Byli oblečeni v křiklavě růžové, až z toho bolely oči. Tvářili se hrůzostrašně a tak i působili. Byli ozbrojeni meči a mačetami. Vzduch se vlnil, Shi-Shi čekala, až zaútočí. Christian se jí na něco náznaky zeptal. Přikývla. Mladý král se sebevědomě usmál, tasil meč a výhružně zašermoval ve vzduchu. Nepřátelský bojovník udělal to samé s mačetou. Christian si přehodil zbraň z jedné ruky do druhé a hbitě zaútočil. V tom samém okamžiku se po něm avšak vrhl zbytek růžové družiny.

"Prohlašuju tuhle bitvu za zahájenou!" prohlásila Elenis a tasila dýku. Hned po té se statečně vrhla do bitevní vřavy. Tak přece nemá ty dýky na ozdobu... Shis také na nic nečekala a bojiště se prozářilo jejími vražednými vlnami energie. Já jsem nebyla ozbrojená, takže jsem se rozhodla pro velice inteligentní řešení. Totiž jsem se postavila doprostřed bojiště a zírala do blba. Tim a Sisi vylezli na nejbližší strom, pan Smith chtěl vylézt za nimi, ale to by musel napřed umět šplhat... tak se za strom alespoň schoval a tvářil se no, jako blbeček za stromem. Trixie se vrhla střemhlav na hlavu jednoho růžovky. Z vlastní zkušenosti vím, jak je tenhle útok ničivý, ale mě alespoň, na rozdíl od růžovky neškrábala... slyšela jsem, jak na mě Tim křičí, ať se schovám. Dále jsem viděla Christiana, právě zabil jednu z růžovek a z dalšími třemi bojoval, a Elenis na druhém konci bojiště, asi sto metrů ode mě. Ale hlavní, co mi zastínilo výhled, byl jeden z těch odporných záporáků, jak se rozmachuje, aby mi uťal mačetou hlavu. Však nebyla to moje hlava, co přišlo k úrazu. Přímo doprostřed čela se mu totiž zabodla jedna z královniných dýk a padl mrtev k zemi. Bylo mi ho trošku líto. V tom jsem si všimla, že růžovky nějak záhadně ztrojnásobily počty. Přivolali si posily! Zbabělci! Avšak my jsme vyhrávali! Jupí! Hurá! Juchů! K čemu je jim přesila, když my máme Trixie, Elenis, Christiana a Shi-Shi (a samozřejmě taky mně, která to všechno zapisuji)! Najednou ale...

"Ááá-íí!" zazněl Theodorův výkřik. Theodor stál, jedna růžovka ho držela a druhá mu tiskla k hrdlu nůž.

"Ještě jeden pohyb a váš kamarád bude rozsekaný na kousky!" vyhrožoval hlavní růžovec.

"Nechť se stane." řekl Christian bezstarostně a dokonce by se ten idiot i pohnul, kdyby Elenis nesykla, ať to nedělá. Zamrazilo mě. Na Theodorovi mi záleželo, hodně záleželo...

"Tak se dohodneme po zlém. Víš ty vůbec, kdo já jsem?" prohlásil Christian znuděně a obrátil oči k obloze.

"Absolutní, nepřirozeně modrooký, cvok?" opáčil růžovec.

"Já jsem Christian VII., král téhle říše, takže přirozeně i vás!"

"A já jsem bábuška děduška. Ha, ha, ha!" rozesmál se neznámý na celé kolo. Christian byl očividně vyveden z míry. Ne tím, že se mu ten růžový blb vysmívá, ale tím, že ho nepoznal.

"Hele, růžohlávko, koukej mého přítele pustit, nebo je z tebe popelnice, než stačíš vykřiknout něco jako "to mluví!" nebo "čarodějnická kočka!"" pravila Shis.

"Myslíš, že nepoznám tikiri?! Žádné čáry nezkoušej, nebo je ten blb předem mrtvej. A tebe chytím a dám si tě vycpat. Jsem Dreep Děsivý a žádnej mluvící tygrošakal mi vyhrožovat nebude!"

"Ehm, Dreep? Měli tvoji rodiče trvalé bydliště ve cvokhauzu?" namítla tikiri.

"Hele, chlupáče dejte do pytle!" zavelel Dreep.

"Shi-Shi! Královna Shi-Shi, jméno mé. A mimoto, pytel? Kočáry došly?"

"Blondsku a modroočka nezabíjejte, budou z nich hezcí otroci. Dostaneme za ně hodně zlaťáků! Sirénu a Amazonku s deníčkem si uvaříme, mňam. Kočku zavřeme do sklepa, máme tam myši. Veverky na stromě obětujeme a Starouše raději jíst nebudeme, dostali bychom otravu krve." ignoroval jí Dreep. Amazonka s deníčkem? Uvařit? Zasloužím si důstojnější pojmenování a důstojnější smrt!

"Možná, že si vážně myslí, že se necháme zotročit bez boje..." namítl Christian s domýšlivým úsměvem. Růžovky jednu věc zapomněly a to svázat nás... strhla se bitva číslo dvě. Theodor vyvázl taktéž bez úhony, neboť tikiri znehybnila růžovky kolem něj a on utekl na strom. Kouzla, dýky a mačety létaly vzduchem jako by na to měly snad povolení. Ach ne... na křižovatku, kde boj probíhal mířilo asi ještě tak padesát růžovek. Kolik jich panebože je? Elenis bojovala statečně, růžovky brzy připomínaly jehelníček. Shis taktéž měla na svědomí pár desítek poražených bojovníků, Trixie mezitím účinně znepříjemňovala růžovým hlavám život. A Christian...

"Pomalu a rozvážně odložte zbraně." pronesl do bitevního ticha. Dreep zbledl. Kdo by taky nezbledl, když má u krku svou vlastní mačetu, která byla avšak v rukou otravného saražana a cizí meč mu mířil na srdce. Christian se tvářil arogantně a naštvaně, nebylo pochyb, že pokud se růžovky nevzdají, opravdu Dreepa zabije.

"Neposlouchejte ho... chyťte tu holku... zabijte ji..." zasýpal Dreep. Fajn, teď koho tou holkou myslí. Už jsem se začínala bát, že mně, když se téměř všechny růžovky vrhly na Elenis. Chytili ji a jedna z nich se mečem rozmáchla, že ji popraví. Královna polkla na prázdno. Christian okamžitě Dreepa pustil.

"Já jsem ale neřek nic o tom, že ji nechám být, když mě pustíš..." vysmál se mu velitel.

"Vím, spoléhal jsem pouze na tvou čest. Kdy už přestanu být tolik naivní?" opáčil král. I po téhle výtce poprava pokračovala. Theodor raději zavřel oči. Christian se na to taky nehodlal jen tak dívat, ale věděl, že je moc pozdě, aby se dal s růžovkami do boje. Proto se nadlidskou rychlostí vrhl do rány zbrani, která letěla na jeho manželku. Jemu však nepomohl nikdo. Ostří ho zasáhlo a on se zhroutil k zemi. Všechny růžovky se rozesmály. Jedna z růžovek mě bouchla rukojetí mačety do hlavy. Všechno zčernalo. Zase!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Frána Frána | Web | 19. května 2013 v 11:21 | Reagovat

Jo, tak to mají blbé. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama