"Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme." - Romain Rolland

Romové- téma týdne

13. června 2013 v 19:53 | Kate Černobílá |  Články na téma týdne
No, to není tak špatné. Viděla jsem i horší témata týdne na blog.cz.
Romové.
Po pravdě- nevím. Nemám zdání, co napsat.
Kdyby mě chtěl někdo nazvat rasistkou, tak klidně. Nemám nic proti lidem jiné barvy kůže, nic proti lidem jiné národnosti, náboženství, způsobu života. Mám však rozhodně něco proti lidem, kteří mají něco proti odlišnosti. Zkrátka, pokud jste to z té příšerně zformulované věty nepochopili, jsem vlastně rasistka proti rasistům.
To však odbočuji od Romů.
Nechápu, co proti nim všichni mají.
To, že chování některých členů romské společnosti není zrovna příkladné, není chyba původu, ale osobností těch jedinců, které ony médiemi propírané zločiny páchají. Jednoduše řečeno, když Rom provede nějaký zločin, nemá to podle mě nic společného s tím, že je Rom, ale s jeho individuální blbostí.
Upřímně, znám několik Romů a znám taky hodně, až moc hodně "bílých" a ve všech případech se "bílí" chovají mnohem hůře.
I historie mluví za vše.
Kdo krvavě zničil starobylé říše Inků a Aztéků a ještě několik set let po tom uznával zákony, kdy člověk mohl vlastnit člověka?
Kdo vyvolal první světovou válku? Takzvaní "bílí".
A hádejte třikrát, kdo vyvolal světovou válku druhou? No, Černoši, Asiaté, Indiáni a ani ti odsuzovaní Romové to opět nebyli...
A to se ani nezmiňuji o tom, že z vědeckého hlediska jsou Romové taktéž z rasy "europidní", jako my, válek vyvolávači a vrazi, a hlavně, z lidského hlediska, všichni jsme lidé! Máme stejnou anatomii, stejné myšlení a stejné pocity!
Nejsem společenský člověk. Nemám moc ráda lidstvo jako takové. Ničíme přírodu a chováme se jako zvířata. To teď ale stranou. Ale přímo nemůžu vystát lidi, kteří nehledí na charakter člověka, ale na jeho barvu kůže.
Každý si však zaslouží žít a pokud ne, tak pouze z důvodu hrozných činů, které vykonal, ne pro barvu či náboženství!
Omluvte pohřebu-hodnou kvalitu tohohle článku, psáno v afektu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 14. června 2013 v 6:46 | Reagovat

Úžasné, vlastně jsem to napsala navlas stejně jako ty, akorát jsem zapomněla přihodit to o válkách. Napsala jsi to skvěle. Smekám. Jen tak dál!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama