"Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme." - Romain Rolland

Katastrofický konec- předmluva autorky

2. července 2013 v 13:58 | Kate Černobílá |  Katastrofický konec
Vypadá to, že můj notebook vypovídá službu.
Na tom by nebylo nic zase tak světoborného, kdyby na něm ovšem nebylo vše, co jsem dosud napsala, tedy ehm...rozepsala.
Takže jelikož nechci, aby se mi elektronika opět pomstila (za to, jak jsem nadávala počítači, než jsem se poučila) Usmívající se a takže si téměř vše reprezentativní uložím zde na blog, aby se to když tak neztratilo úplně.
Ovšem, jelikož se opět jedná o dodatek, bude to chtít několika stránkový prolog, neboť jinak to nikdo nemá šanci pochopit.
Základní kniha ke "Katastrofickému konci" jsou Naši celkem podivní sousedé. Upřímně, dodatky k tomu se píšou mnohem lépe než ona kniha, takže tady najdete přiližně pouze osm kapitol a zaručuji vám, že vám ani v nejmenším nepomohou k pochopení téhle blbosti.
Jak již napovídá název, bude to konec a pořádně morbidní. Ukončení celého příběhu (nebo alespoň jedné jeho části).
Děj se odehrává přibližně padesát let po Sousedech, avšak nepočítejte s nějakou výraznější účastí postav z základní knihy (Alexe a spol.) a jediná shodná hlavní postava je Kiara, avšak ani to ne.
Hlavní postavou je asi Callisto Carter (ten, o kterém se v prvních osmi kapitolách Sousedů spekuluje, jestli vůbec žije). Samozřejmě, nechutná Mary Sue, která je druhou nejmocnější bytostí na světě, má velkou a šťastnou rodinu a nedělá chyby...většinou.
Vícedílná povídka vlastně pojednává o tom, jak Callistem stvořená královna nemrtvých Loro Buwitre postupně ničí svět, respektive vyvražďuje ostatní kladné i záporné postavy a podrobuje si svět lidí.
Zní to morbidně, je to morbidní- plánuji nechat přežít pouze Loro a pouze čtyři další z důležitých postav. Měla sem hroznou náladu, když jsem tuhle patlaninu sepisovala.
První část je o samotném začátku katastrofy a končí zdánlivě celkem šťastně. Poté plánuji sepsat ještě jednu povídku, která navazuje na první část a na ní navazující druhá část. Kdyby jste tedy něco nepochopili, ptejte se v komentářích.
..........................................................
Jak jste si již stačili jistě všimnout (pokud to čtete), tahle povídka se vyvyjí poněkud jinak, než jsem původně zamýšlela. Původní verzi prologu jsem nechala nepozměněnou, jen jsem se rozhodla sem pár řádků dopsat a objasnit změny.
První změnou je délka povídky. Původní tři díly nebyly dostačující ani v nejmenším, takže jsem to sprostě natáhla nejméně na osm částí, v době, kdy tenhle článek aktualizuji, jsou dopsané čtyři z nich.
Další zastaralou informací je základní kniha. To je teď tak trochu neidentifikovatelné, neboť jsem tam zaplantala postavy i z Cest jinými světy a to celkem rapidně, Vanessa Anardská by dokonce mohla směle kandidovat na postavu hlavní. Součástí děje je i poněkud zašmodrchané vysvětlení, proč se pomalu, ale jistě dává na stranu dobra. A jelikož někdo jde tam, druhý musí jít sem a ve funkci hlavního zla celého příběhu (když pomineme Loro) přebírá...Maya Jangová. Že mně to nenapadlo dříve, jakožto naprosto bezcharakterní pitomka vynikne v řadách tupých následovníků Loro mnohem lépe.
Taky jsem trochu prodloužila plus mínus třetí život věčně ufňukanému Callistovi (ne, že by mi takové postavy nebyly sympatické, ale Callisto je jednoduše chodící trauma, stres a zklamání, co krok, to špatně). Říkám "třetí život", protože jsem ho už nesčetně krát zabila a zase oživila a neříkám, že to nemám v plánu dělat ještě párkrát.
No, to by bylo všechno, na co si teď vzpomenu. Jen se prosím něděste, ačkoli to skončí, jak to skončí, jakožto mírumilovný a naprosto přecitlivělý člověk hodlám navázat na Katastrofický konec s další vícedílnou povídkou, která bude obsahovat opravdu naivní happy-end, bez toho bych to nebyla já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama