"Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme." - Romain Rolland

Kouzlo Sword Art Online

13. října 2015 v 19:58 | Kate Černobílá |  Recenze anime
Na začátek mám pro vás omluvu. Jak jste si asi všimli, moje aktivita na internetu je vcelku nulová, komentáře nestíhám a čekatelé na můj e-mail to už museli dávno vzdát. Víte, není to jen z nedostatku času. Ale odpusťte prosím, že pravý důvod svého zamzrnutí vysvětlím jen v e-mailech, protože předmluvy nejsou deníčky a tak dále.
Nicméně, na úplatky nezapomínám! Dnes pro vás mám jeden šťavnatý. Zápornou recenzi! Je opět na Sword Art Online. Já vím, že už jsem jednu napsala, ale důvod, proč si to přerecenzovávám znovu, je vysvětlen přímo v článku. Nuže, snad se vám to bude líbit!

Následující článek je velmi dlouhý, průměrně sarkastický a vysoce urážlivý. Není vhodný pro nikoho. Ale najdete tam spoustu obrázků!

(upozornění- ani jeden z těch obrázků není můj. Na některých je zdroj uveden, u ostatních prostě ne, ale na stížnost je samozřejmě vymažu. Pro jistotu to napíšu ještě anglicky. Warning- I do not own any of pictures posted in this article. If author wants me to delete his pictures from my article, of course I´ll delete them immediately and I´ll apologize.)

Víte, recenze jsou můj koníček. Hrozně moc ráda je píšu. Jenže, mám s nimi jeden problém. Většinou (a to zejména u těch záporných), jakmile jednu dopíšu, můj názor na to anime se změní, nebo se alespoň rozšíří. To je přesně případ Sword Art Online. Se svou recenzí na SAO II. jsem spokojená, ale tu na SAO I. po sobě už radši ani nečtu. Proto jsem se rozhodla spravit si chuť a napsat jakýsi upřesňující článek k tomu, co si o SAO-u myslím. (protože si o tomhle "nejlepším anime na světě" toho myslím docela dost)

Proč píšu zrovna o Sword Art Online?

Teď si asi řeknete, proč mě to SAO tak žere? Už o něm píšu třetí článek. Vždyť je to jenom anime, viďte. O FMA nebo Code Geass mám taky jenom jeden článek, o School Days (z opačné strany číselné osy) taky a o skvostném Death Parade zatím ani jeden. Jenže, SAO není prostě jenom anime. Je to v současnosti nejpopulárnější japonský seriál světa (samozřejmě, hned po velikánech 100 dílů a víc- Naruto, Bleach, Dragon Ball, One Piece, Fairy Tail a tak dál...) a svou nejpřečíslitelnou masou fanoušků je považován za nejlepší. Dobře, teď si asi řeknete, že to třeba takové FMA přece taky. Má to taky davy fanoušků, kteří to vyzdvihují do nebe. Ale! Dobře, tvrzení "FMA Brotherhood je nejlepší anime na světě" je subjektivní. Někdo na tom větší chyby nevidí (poníženě přiznávám, že do toho tábora patřím i já) a někdo zase ano. SAO je (alespoň podle mě) trošku jiný případ. Jaký případ? No, to je ostatně účel tohohle článku... Chci znát názor fanynek, jak mi následující argumenty (nebo "argumenty", chcete-li) vyvrátí a chci s nimi přátelsky diskutovat. Chci udělat jakýsi průzkum a zjistit, co lidi na SAO-u tak přitahuje.


Na úvod bych si chtěla vypůjčit citaci ze seznamu recenzí na Shirai, recenzi od Machtompeho. Proč zrovna tuhle recenzi? Potřebovala jsem sesbírat nějaké názory fanoušků a jeho recenze byla zpracována nejlépe a nejpodobněji. Nuže, zde ji máte:
"Kdo rád hraje RPG hry, tak si tohle anime zamilujete při prvních minutách.

Začalo to jedním zimním večerem na intru, kdy si můj spolubydlící dělal cosplay právě na SAO. Řekl mi, že se dá na první polovinu první série koukat s nadšením a poté to odpadá. U druhé série prý vydržel jen kvůli deadgunovi.
Podle něj jsem se na tohle měl podívat, že by se mi hodně líbilo. Měl pravdu parchant jeden.
Začal bych mou recenzi příběhem.Příběh je svižný, a nikde se zbytečně nezdržuje (příkladem jde Naruto, který je mou srdcovkou, ale v polovině napínavého souboje dát milion epizod o minulosti je prostě nanic). Už tím, že Kirito přeskakuje z patra do patra je příběh zajímavý. Jednou je třeba na 22. patře, potom hned nahoře, potom zase zpátky... Nikde se nezdržuje nudnými sounoji s bossy, které by publikum přestaly bavit někde u 5 - 9 epizody. Nic takového, tady jde příběh kupředu, a to je to hlavní. Akci střídá pohodové ležení na louce a následně za vtipnou scénu a poté i romantika. Nádhera.
Postavu Kirita, a Asuny si nejde nezamilovat. Minimálně Kirita, protože je to osamnělý vlk jako někteří hrdinové z klasických akčních filmů. Hodně mě poté dostal i "hlavní záporák". Působil na mě zezačátku špatně, ale ke konci jsem si ho docela zamiloval. Byl to opravdu muž, který měl sen.
Dále jsem velmi prožíval Kiritovy emoce v druhé polovině série. Prostě tvářit se jako by se nic nedělo, když dostáváte ránu pod pás o chlapa, který má v zajetí vaši lásku. Z postav jsou na konci HLAVNĚ cítit ty emoce (obzvláště ze Suguhy, když má zlomené srdce). Jsem prostě romantik a tyhle věci ode mne dostanou, dostaly, a dostávati i budou, kladná hodnocení.
Co se týče animací i hudby, tak dostávám pocity štěstí z obou dvou faktorů. Hudba dodává druhé polovině tu spávnou atmosféru z LOTR (pro neznalce:pán prstenů). Zkrátka mít těžké chvíle, tak je mám ještě těžší, protože si nemůžu nasadit nevergear a nemůžu uniknout do tak skvělého světa. Aspoň se to dá ulehčit koukáním na SAO.
MŮJ VERDIKT ZNÍ:
Fantasy melodie, spolu se skvělou kresbou, dokáží mnoho. Obzvláště, když se toho ujmou šikovné japonské ručičky.
Propracovanost postav je na úrovni, kdy vám autor neřekne, kdy šla postava v minulosti na záchod. Je tam vše potřebné, ale u pár osob mi toho připadá pořád málo, ale to se dá přehlédnout.
Samotný příběh je zajímavý
Animace je výborná, a líbí se mi hlavně oči postav a panoramatocké záběry.
SAO je pro mě tímto vítězným anime mého srdce pro dnešní den a navěky věků."
- Machtompo, recenze Sword Art Online, autorkou tohohle článku ukradeno odtud

Tak, to byste měli kvalitní kladnou recenzi! A nyní se podíváme na opak...

Neříkám, že se vám Sword Art Online nemůže líbit, že to nemá dobré stránky, nebo že to nemůže někdo brát za dobré anime, ale...

Proč je podle mě směšné nazývat to "nejlepším"?

1. Hledisko postav
Ze všeho napřed si dovolím tématický obrázek, jakési představení hlavního hrdiny:

(zdroj obrázku najdete na samotném obrázku)
(překlad: Problém všech Gary Stu č. 78- "Už od šesti let stavím různé stroje a jsem nejlepší hráč v VRMMORPG, kde když umřete ve hře, umřete i v reálu. Věnuji se zachraňování těch nejlepších a nejhezčích holek, získávání těch nejlepších předmětů, a dokonce mám i jedinečnou a unikátní schopnost používat dvě zbraně! Díky moci lásky a deus-ex-machiny dokážu porazit i administrátora a finálního bosse v jednom, a to i přesto, že jsem u toho umřel!")

Kirito, hlavní hrdina, není postava, která by patřila do nejlepšího anime. Je to učebnicová Mary Sue(/Gary Stu, podle toho, jestli to přechylujete- "Gary Stu" je to samé jako "Mary Sue", akorát že výlučně v mužském rodě). Jsem natolik arogantní, že si myslím, že to, co teď říkám, není jen můj názor- že je to objektivní pravda. Že vám můžu dokázat, že je náš Kirito plochý 100% klaďas.
(omluvte další tématický obrázek)
(překlad netřeba...)

Kirito je ukázán při boji, při dialozích, klidně i při spánku, jen při tréningu ne. Je to nejsilnější hráč hry (...všech her, i těch, které nehrál), silnější než malé armády (velké armády tam neukázali) a silnější než sám administrátor, ale nikdy sakra netrénoval. Dobrá, možná trénoval "mimo kameru", ale to můžete říct jen u SAO (myslím tu hru, ne to anime celkově), o ALO stěží a GGO už vůbec ne (do této střelecké hry přišel, chňapnul po světelném meči a vyhrál turnaj nejlepších hráčů).

Dobrá, dobrá. Ale pouze tato...em...kiritoidnost ještě z postavy nedělá absolutní a plochou Mary Sue, to víte. Dobrá postava může být přesolená přesílená jak chcete, ale musí mít propracované tři věci- povahu a zvláštnosti, životopis a motivy. Jakou má Kirito zvláštnost se ani neptám, ale dovede mi někdo vyjmenovat více než pět jeho vlastností? Nebo něco opravdu složitého a promyšleného, co se odehrálo v jeho životě před tím, než ho zavřeli do SAO? Pokud mi to někdo řekne, ráda tyhle věty vezmu zpátky a omluvím se.

Dále tady máme vedlejší postavy.
(čas na tématický obrázek)
(překlad: Bezvýznamná postava: "Kirito, vaše paní-"
Kirito: "Bez obav, mám ještě náhradní...")
(poznámka- samozřejmě, tento obrázek je jen anti-fanouškovský vtip, ať nedojde k nedorozumnění)

Z velké části se jedná o Kiritův harém. Nutno říct, že mně harémovky dosti vadí, takže jsem možná zaujatá, ale mám za to, že když už harémovka, tak by si s tím autor alespoň mohl dát tu práci a vymyslet alespoň malinko originální charaktery a role.
Nuže, smím vám je představit?

1. Asuna, hlavní hrdinka. Role- ta, která vyhraje
2. Silica, neschopná loli. Role- ta, která dostane 2 epizody a jeden kalhotkový záběr
3. Lisbeth, Asunina kamarádka. Role- ...protože každý harém potřebuje žárlivou kamarádku vítězky
4. Suguha, sestřenice. Role- bez incestu není žádný pitomý harém kompletní
5. Sinon, nouzový spoluhráč. Role- ta, která potřebuje Kirita k vyřešení svých mentálních problémů
6. Sachi, "nezvládl jsem ji zachránit, fňuk!". Role- ta, kterou divák nemá šanci si zapamatovat
7. těch pár vůdkyň národů v ALO. Role- prostě byly po ruce

(následuje tématický obrázek)
(překlad (tentokrát obzvlášť nutný, protože to nejde přečíst...):
Asuna: "Kirito bezesporu miluje mě. Já ho potkala první."
Sachi: "Ne, miluje mě. Spali jsme vedle sebe na jedné posteli."
Lisbeth: "Sklapni, Sachi! Vždyť jsi mrtvá! A všichni víme, že je blázen do mě!"
Silica: "Já jsem si zase docela jistá, že má radši lolitky- jako jsem já."
Suguha: "Já ho milovala mnohem dřív než vy všechny! Jsem jeho sestřenka, známe se od narození!"
sendvič: "To je prostě nechutné, Suguho! Všichni víme, že to já jsem pro Kirita ten jediný!")

Než si vychutnám záporáky, ještě bych se chtěla zmínit o vztazích v tomto anime. Když pomineme pár, mezi kterým je ze všech zmíněných možností zdaleka největší chemie (Kirito X sendvič), zbývá nám Kirito s Asunou. Viděla jsem spoustu otaku dotazníků a žebříčků, které je označovaly za nejromantičejší pár všech anime. (Mezi nimi bylo i video známých autorů nejrůznějších žebříčků, Mojo. Viděla jsem všechna jejich videa na téma anime a některá na téma hudba, a do toho osudného žebříčku jsem je považovala za recenzéry se soudností...)

Proč? Čím překonávají ty tisícovky jiných párů? Tím spíše, hodí se k sobě vůbec? Za všech asi tak deset rozhovorů, co mezi sebou měli, jsem mezi nimi necítila žádné jiskření. Nezdá se, že by toho měli nějak moc společného, nebo že by je pojila nějaká silná -společně překonaná- překážka. Jejich vztah se nezdál vůbec funkční, za celých těch 50 dílů, co dvě série SAO mají, ani jednou nějak duševně nepodpořili jeden druhého, a tak dále! A dobře, i kdyby tohle všechno bylo, zajímavý pár v jakémkoli díle (ať už v knize, filmu nebo anime) musí mít, alespoň podle mého názoru, nějaké koření. Něco, co donutí čtenáře si se zasněným úsměvem pomyslet něco ve smyslu: "To je krásné, že se zrovna ti dva dali dohromady..." Nezlobte se na mě, ale Kirito s Asunou nic takového nemají. No, co já vím, možná mají... Prosím fanynky, aby mi to v komentářích vylíčily.

(tématický obrázek)
(asi jste pochopili, že toto opět není autentický rozhovor, ale "fanouškovský" vtip. Nicméně, výstižný.)
(překlad:
Kirito: "Už si s tím umíráním hotová? Jsem zrovna tak trochu v polovině bitvy."
Asuna: "Omlouvám se... Už ti nebudu moct dělat sendviče..."
Kirito: "Nééé... Můj sendvič...!")

Nyní, záporáci. Dalo by se říct, že to je jediná část SAO, která mě opravdu překvapila. Nikdy bych neřekla, že tak populární anime bude mít tak pitomou sestavu padouchů. Vážně, pitomou. Protože jsou jen tři, rozepíšu se o každém z nich a řeknu vám, co se mi na nich zdá tak špatného.

Fanfáry, prosím, záporák č. 1...
(tématický obrázek)
(překlad: "Zavře lidi v on-line hře, kde tisíce z nich zemřou i v reálném světě...
...a zapomene proč to udělal."

Když jsem se dostala ke scéně na obrázku, přiznám se bez mučení, opravdu mi tekly slzy. Plakala jsem. Smíchy...
Akihiko, jediný z SAO-ovských padouchů, který měl jakýsi...potenciál. Mohl by být dokonce oblíbitelný. Dobře, zapomněl svůj motiv. Ale to se stává i těm nejlepším z nás, ne? Horší na tom je, že se autor nenamáhal absolutně s žádným flashbackem ani ničím takovým...takže, jinými slovy, Akihiko svůj motiv přece jenom nezapomněl... autorovi se to prostě vůbec nechtělo vymýšlet. Tak či tak, ačkoli padouch č. 1 prakticky nemá motiv a jeho jednání je nelogické (a předvídatelné, ale o tom později), pořád je to alespoň jakýsi pokus o šíleného vědce, což je alespoň něco, narozdíl od jeho nástupce.

Záporák č. 2
(a zaslouží si tématický obrázek)
(překlad:
Sugou: "Proč tě nedokážu porazit?!"
Kirito: "Protože jsem kladná postava.")

Co se nepoužitelnosti, neschopnosti a ubohosti postav týče, většinou se to týká hrdinek archeotypu "slepička", někdy hlavních hrdinů...ale SAO je ve všem originální, takže v tomhle případě mluvíme o záporákovi. Sugou je prostě tak...k ničemu, až to ani není možné. Jakou má schopnost, kromě toho, že jeho rodina vlastní obrovský podnik na vývoj videoher? Neoblíbitelný, s nejklišovitějším motivem na světě (získat peníze a znásilnit hlavní hrdinku), a tak slaboučký padouch, že je prostě a jednoduše jedině k smíchu. Nedokázala jsem ho nesnášet, nedokázala jsem se kvůli němu bát o hlavní postavy. Prostě jsem se jenom smála, kdykoli se objevil na obrazovce. (moje nejoblíbenější postava)

Záporák č. 3
(nevybrala jsem žádný vtipný nebo "vtipný" obrázek, protože jsem žádný nenašla a protože mi falešný Darth Vader připadá legrační sám o sobě)

Víte, jak už jsem se zmiňovala v mnoha článcích, já jsem opravdu obrovská fanynka Star Wars. Mám ráda těch šest filmů, protože ačkoli mají své chyby, jejich atmosféra je prostě...kouzelná, a mnoho ze Star Wars knížek patří mezi moje nejoblíbenější čtivo. Proto jestli něco nemůžu vystát, tak jsou to nepovedené odkazy v jiných dílech. A omlouvám se, ale celý "GGO-arc" je špatný vtip na účet Hvězdných válek.
To jsem ale trošku odbočila od Death Guna, našeho záporáka č. 3. Na rozdíl od po zvuku dýchaní takřka nerozeznatelného Dartha Vadera, nemá tento sympaťák ani náznak minulosti (kromě toho, že si vesele vraždil i v SAO- té hře), motivu (Prosím vás! Motiv? Co za kletbu to je? A koho to zajímá?) ani psychologických pohnutek. Je to takový ten typ záporáka, kterého máme všichni rádi. Je to vrah, protože je to prostě vrah. Tečka!

Tak, to bychom měli postavy. Uznejte, je anime s takovýmhle charakterovým složením hodno titulu "nejlepší"?
Ale ještě nechoďte od obrazovek, hlavní atrakce ještě přijdou! Pokud to někdo dočetl až sem, gratuluji a pojďme na:

2. Hledisko děje
POZOR! VCHÁZÍTE DO ZÓNY SPOILERŮ! VSTUP JEN V OCHRANNÉ PŘILBĚ A NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

(už jsme tu dlouho neměli tématický obrázek)
(překlad:
"Výborně, pánové! Potřebujeme nové anime s konceptem..."
-Obyčejná shounenovka-
-Obyčejná shounenovka odehrávající se v MMO hře-)

Zajisté, existují díla, kde se po většinu času dějí zdánlivě nesouvisející a nedůležité věci. Například FMAB, Durarara, nebo naše SAO. A ta se pak dělí do dvou kategorií- v první kategorii se to postupně spojuje a vychází najevo, že nic z toho doopravdy zbytečné nebylo, že to celé bylo součástí nějakého většiho plánu a že to do sebe zapadá jako puzzle, až divák pomalu nevěří vlastním očím (do téhle skupiny patří zmíněné FMAB a Durarara). A ta druhá, ta je lepší. Ta tolik nenamáhá divákův mozek. Zprvu tam taktéž všechno vypadá jako zbytečné a nesouvisející detaily, ale nakonec, nakonec vyjde najevo, ze to všechno byly zbytečné a nesouvisející detaily! To je případ SAO.

Vezměte si to takhle. Jaká je zápletka našeho Šermířského umění online? Kirito a dalších deset tisíc lidí testují nový virtuální svět, pak jim záporák oznámí, že jsou tam uvězněni a že pokud tam zemřou, zemřou i v realitě. Kirito a Asuna se dají dohromady. Poté Kirito odhalí identitu záporáka č. 1, porazí ho a tím zachrání většinu uvězněných lidí. Štafety se ujímá záporák č. 2, který zbylé lidi (co nebyli ani popraveni, ani zachráněni) přesouvá do jiné hry (ALO), a tak se Kirito vydává je zachránit. Získá si spojenectví dvou národů, které mu pomohou se dostat k záprákovi č. 2. S pomocí č. 1 se mu podaří č. 2 porazit. Konec první série. Proč tohle říkám? Chci tím naznačit, že tohle není kostra příběhu, ale úplně celý, podrobný děj- a všechno, co v těch prvních 25ti dílech stane kromě toho, je vata navíc.

Proč to můžu říct s takovou jistotou? Je na to totiž jednoduchá pomůcka. Najděte si svou libovolnou událost ze SAO a zkuste si zodpovědět otázku, jestli by příběh dopadl jinak, kdyby se ta událost neodehrála.
Např.:
"Kirito a Asuna se dají dohromady." -ano, to je prvek děje, protože kdyby to neudělali, Kirito by se nepřidal k...em...jak se to jmenovalo...no, to je jedno, ale neodhalil by identitu č. 1.
"Kirito zachrání Silicu a jde s ní na krátkou výpravu." -ne, to je vata. Dopadlo by to úplně stejně, se Silicou i bez ní.

Jinými slovy, zápletka SAO se mi zdá velmi, velmi jednoduchá a plná zbytečných věcí.

(Čas na tématický obrázek, nemyslíte?)
(překlad: "Myslím, že fanservis postoupil o level výš...")

Další věc, která mi na příběhu SAO vadila, byla jeho předvídatelnost. Nyní hodlám vyspoilerovat úplně všechno, proto následující řádky bezpečnostně zabarvím. Chcete-li si je přečíst, označte je myší.
Věděla jsem, že Kuradeel zradí. V tom díle se mi dokonce povedlo předvídat i přesné znění některých rozhovorů. A přísahám, mnou to není...
Věděla jsem, že velitel Asunina cechu je doopravdy záporák č. 1.
Věděla jsem, že Asuna není mrtvá a ani Kirito nezemřel.
Věděla jsem, že Sachi umře.
Věděla jsem, že ten Sinonin kamarád zradí.
Více si toho nevybavuji, ale vím, že jsem za celé 50ti dílné SAO I. a II. nebyla ani jednou ani maličko překvapená (dobře, byla. Ale vývojem děje zrovna ne...). A přísahám, mnou to vážně není. Moje IQ podle testu slabě přesahuje stovku a žádné jasnovidecké schopnosti nevlastním.

Dále, postavy se chovají aboslutně nelogicky. Vlastně, celý ten svět je nelogický. Při prvním vydání kompletních virtuálních světů uvízlo kdovíkolik tisíc lidí na dva roky ve hře a velkou většinu to stálo život... což ale samozřejmě vůbec neovlivní pověst a vývoj takových her a ony jsou nejen povolené, ale dokonce ještě populárnější než předím.
A dokonce je napadne vložit do ALO prostředí původního SAO (hry), protože to vůbec, vůbec není místo nočních můr, kde umírali lidé na běžícím páse...vůbec ne... vždyť se tomu přece říká "krásná nostalgie"...

Nejlogičtějí je samozřejmě zápletka SAO II., ale o té už jsem mluvila v téhle recenzi.

(tématický obrázek)
(překlad: "Vůbec nevím, co právě dělám...")

Další věc, která mi malinko hnula žlučí, se týká GGO.
(přidavám obrázek, který jsem si prostě nemohla odpustit. Už jsem se zmínila o světělných mečích, ale myslím, že si to člověk plně neuvědomí, dokud to neuvidí. Když jsem se k téhle scéně dostala, chvíli jsem na to zírala a pak jsem smíchy spadla ze židle.)

Ale o tom mluvit nechci. Teď mi jde o tu taškařici se záměnou pohlaví (Kirito se pár dílů vydával za holku)- ne o to, že tam vůbec byla (ačkoli význam pro děj měla obrovský), ale o to, jak byla ztvárněna.
Dva obrázky pro srovnání:
Kirito jakožto kluk
...ták, a teď je z něj změnou výrazu rázem dívka!

Nepřipadá vám to mírně sexistické? Chápu, že to není tak hrozné (mohlo to být i horší), ale v kontextu SAO to pro mě byla prostě poslední kapka.

Řekněte, může se takové anime považovat za dobré?
Ano, může. Někdo si na něm najde to, co se mu líbí.
Ale může se považovat za "nejlepší"...?

3. Hledisko estetické (kresba)

Tohle je už velmi, velmi subjektivní. Každému se líbí něco úplně jiného, jen chci poukázat na to, že nemůžeme kresbu považovat za univerzální výhodu a používat ji jako argument o výjimečnosti SAO-a.

Srovnání animace s seriály stejného či staršího roku výroby (nebojte, budu spravedlivá a u všeho vyberu opravdu to, co si osobně myslím, že je opravdu reprezentativní):
SAO (2012)
FMAB (Fullmetal Alchemist: Brotherhood) (2009)
Guilty Grown (2011)
Another (2012)

Tím chci říct, že kresba SAO je moc hezká, ale není to zdaleka jediné líbivě nakreslené anime. Navíc, nezlobte se, ale mně osobně animace SAO zase jako taková bomba nepřijde- ale to už je zase moc subjektivní.

No, už bych mohla končit. Dneska už jsem si zanadávala dost. Musím si najít jinou zábavu, krom kritizování ubohého Sword Art Online...

Víte, Sword Art Online není zase tak špatné. Je opravdu hodně špatné. Je mizerné. Ale v porovnání s některými (School Days, Diabolic Lovers, Vampire Knight...) si na tom zase tak hrozně nestojí. Kdyby to skoro nikdo neznal a všichni o tom mluvili jako o průměrném anime, nevšímala bych si toho. Ale proto, že se to kdovíjak vyšphlalo tak vysoko a že je to na každém kroku označováno za "nejlepší", to prostě přitáhlo mou zvědavost. Já prostě chci vědět, proč, proč je to tak populární. Chtěla bych diskutovat s nějakým fanouškem, chtěla bych znát to kouzlo Sword Art Online, které vy znáte a mně uniklo, chtěla bych protiargumenty na své výtky.

Proto bych chtěla poprosit ty, kdo mají na SAO názor opačný tomu mému, ať v komentářích své stanovisko obhájí a ať můžeme diskutovat. Ale prosím, nadávat mi sice můžete, ale k ničemu to nebude. Přece jenom, fakt, že já jsem kráva, ještě nedělá SAO lepší. Raději upřednostněte ty argumenty, prosím.

A co vy, čtenáři civilisté (nebojující ani v liniích skalních fanoušků ani skalních antifanoušků)?
Viděli jste Sword Art Online? Co na to říkáte?
Zaslouží si to podle vás svou slávu?
Se kterou recenzí byste se víc ztotožnili, s příkladem kladné, nebo se zápornou?

Těším se na vaše komentáře!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 14. října 2015 v 19:19 | Reagovat

No...po této recenzi vím jediné. Toto je to poslední anime, na které bych se kdy podívala. Ale pobavilo mě to, a opravdu by to neměl číst žádný fanoušek...

2 Anna Anna | Web | 16. října 2015 v 23:13 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím! Sakra, tohle je ta nejlepší recenze jakou jsem četla :D Já tohle anime doslova nenávidím. Všechno je tak nelogické, Kirito je jako Superman, ale zatímco Superman uvízl na levelu 1, Kirito je na stovce. Je mi až smutno, když si uvědomím, že je podle statistik nejoblíbenější anime světa.
Recenze byla (jak už zmínila) úžasná, miluji tvé recenze :)

3 S c a r s S c a r s | Web | 29. října 2015 v 18:08 | Reagovat

LOOOOOOOL, já věděla, že přečíst si tohle, bude jednoduše poklad! Děkuji, velice děkuji! :D Přiznám se, že jsem anime neviděla a pohybuji se mezi okruhem lidí, kteří tohle anime buď též neviděli, nebo označili za shit. Ehm, po dočtení tvé recenze, by bylo namístě zpochybňovat inteligenci těch, kteří to hodnotili kladně, protože už jen z toho co tu píšeš, to přece není ani náznakem nejlepší anime. Ok, ať je to někoho nejoblíbenější anime, i já mám své guilty pleasure, ale kdo řekne, že je to skutečně nejlepší anime, asi toho moc neviděl, nebo sleduje jenom odpad :D Každopádně děkuji za tvůj pohled na tohle anime. Bude to opět něco, na co se rozhodně nepodívám :D

4 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 10. listopadu 2015 v 14:21 | Reagovat

[2]: Omlouvám se, že odpovídám teprve teď! Děkuji moc za komentář! Jsem ráda, že se má recenze někomu líbíla!

5 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 10. listopadu 2015 v 14:23 | Reagovat

[3]: Děkuji moc za komentář! Tvé komentáře mi vždycky rozjasní den! Jsem ráda, že se ti recenze líbila!
A omlouvám se, že odpovídám tak pozdě. Na pár týdnů jsem si odběhla z blogu na čerstvý vzduch.

6 Dol33larol Dol33larol | E-mail | 13. srpna 2017 v 4:38 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#qdxE4hpstm>
<img>http://0.00000007.ru/3#9w06ssWUDn</img>
</a>
------------------------
Неизменно огромное количество socks и proxy серверов онлайн
на данный момент: 33557 IP в 198 государствах
<b>Очень высокая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и абсолютно всех соединений без приложения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Замаскировать или изменить ваш IP можно 2 кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ доступные расценки на безлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании периода действия аккуанта.
ICQ бот на абсолютно всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что требуется для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#1Ea9kq6469>Vip proxy</a>
__________
быстрые прокси сервера россии
анонимные прокси россия
прокси подключение
купить прокси +для инстаграм

7 Georgegaura Georgegaura | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 8:59 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм проект, текст в сетевой бизнес</a>

8 DorogiKRDPl DorogiKRDPl | E-mail | 24. srpna 2017 v 11:20 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Геленджик. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Под КЛЮЧ

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8-861-24-1-23-45
___________________________
благоустройство территорий в саратове
работа в благоустройство
проект на комплексное благоустройство дворовой территории
форма акта на благоустройство территории
благоустройство ремонт фасадов

9 CharlesLof CharlesLof | E-mail | Web | 23. října 2017 v 15:13 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

10 AlysonUpn AlysonUpn | E-mail | Web | 29. října 2017 v 5:01 | Reagovat
11 Aaronheelf Aaronheelf | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 16:52 | Reagovat

wh0cd1671288 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>citation</a>

12 Aaronheelf Aaronheelf | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 14:36 | Reagovat

wh0cd1671288 <a href=http://stratteracheap.us.com/>cheap strattera</a>

13 Aaronheelf Aaronheelf | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 12:04 | Reagovat

wh0cd1671288 <a href=http://cephalexin500.us.org/>cephalexin capsules</a>

14 KennethDwere KennethDwere | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 20:08 | Reagovat

wh0cd1671288 <a href=http://cymbaltageneric.us.com/>help with cymbalta cost</a>

15 KennethDwere KennethDwere | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 12:56 | Reagovat

wh0cd1671288 <a href=http://viagrabestprices.us.com/>Viagra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama